Wizyta w sklepie porcelaną może przyprawić o ból głowy; to samo tyczy się przeglądania stron internetowych w poszukiwaniu serwisu idealnego. Możesz spędzać godziny na poszukiwaniu inspiracji lub zastanowić się, co tak naprawdę przyda Ci się najbardziej i kierować się przy wyborze głównie tymi racjami.

Elegancki czy na co dzień?

Pierwszym aspektem jest przede wszystkim użycie serwisu: czy ma to być codzienny serwis do herbaty, czy też elegancka propozycja na specjalne okazje? Nie wiesz? Może w takim razie warto kupić jeden i drugi serwis do herbaty. Choć zajmuje on część miejsca w szafkach, to jednak dzięki niemu będziesz zawsze przygotowana na wizytę gości. Serwis do herbaty wcale nie musi być poważny – wraz z domownikami możecie wybrać także model do codziennego użytkowania. Niezależnie od tego, jaki serwis jest Ci aktualnie potrzebny, postaw na jakość.

Wybierz wysoką jakość wykonania

Nie każdy serwis może być myty w zmywarce, dlatego jeśli zazwyczaj korzystasz z tego urządzenia, postaw na serwis odpowiedni do umieszczenia w zmywarce. Zwykle oznacza to konieczność zrezygnowania z wielu delikatnych zdobień, jednak zwróć uwagę również na jakość wykonania. Jeśli nie chcesz, by piękne wzory zniknęły już po kilkukrotnym umyciu, wybieraj propozycje renomowanych marek. Kształt także będzie miał znaczenie: niewygodne filiżanki nie będą zachęcały do wypicia kolejnej porcji herbaty i wspólnych rozmów. Wybierz zatem serwis, przy którym z przyjemnością będziesz spędzać czas z najbliższymi lub przyjaciółmi.