Masz w domu pokaźną kolekcję kubków? To dobrze – herbata lub kawa z ulubionego kubka smakują wyśmienicie, zwłaszcza jeśli popijasz je podczas weekendowego odpoczynku na tarasie czy w trakcie lektury ulubionej książki. Kiedy jednak planujesz wizytę gości, warto posiadać serwis do kawy i herbaty – choćby i podstawowy zestaw nadaje całemu spotkaniu elegancji.

Alternatywa do codziennych kubków

Przyjaciółka, która wpadła z wizytą na szybkie ploteczki czy brat przywożący pożyczoną książkę z pewnością chętnie napiją się kawy lub herbaty z kubków. Co jednak, jeśli przychodzi do Ciebie teściowa, ciotka z wujem czy szefowa z kurtuazyjną wizytą? Serwis do kawy i herbaty jest wówczas niezastąpiony. Bez problemu przygotujesz popołudniowe przyjęcie: wystarczy dobra kawa i herbata, ciasta i owoce, a dzięki serwisowi nadasz całemu spotkaniu odświętny charakter. W Twoim domu z pewnością nie może zabraknąć podstawowego zestawu filiżanek i spodeczków!

Jaki serwis wybrać?

Wybór nie jest prosty, bowiem możesz zdecydować się zarówno na nowoczesne wzornictwo, jak i na klasyczne kształty oraz zdobienia. Delikatny serwis z kwiatowym wzorem z pewnością podbije serca pań. Z kolei klasyczny, biały serwis pięknie będzie prezentował się w minimalistycznym salonie. Szukasz odważnej, nowoczesnej propozycji? Postaw na interesujące kształty oraz modernistyczny design. Z kolei tradycyjne filiżanki ze złotym brzegiem i niewielkim ornamentem będą bezpieczną propozycją, która sprawdzi się w każdych okolicznościach.