Jeśli stoisz przed wyborem pierwszego serwisu do herbaty, z pewnością zastanawiasz się, jaki zestaw będzie dla Ciebie najlepszy. W tym wypadku nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi; zastanów się jednak, do czego posłuży Ci Twój serwis do herbaty i pod tym kątem wybieraj spośród dostępnych w sklepach zestawów.

Serwis do herbaty – przede wszystkim użyteczny

Serwis do herbaty będzie w Twoim domu służył przede wszystkim domownikom? Jeśli tak, wybierz wygodne filiżanki i stosunkowo duże spodeczki, które będą mogły być wykorzystane nie tylko jako podstawki pod filiżanki. Taki serwis do herbaty powinien nadawać się do mycia w zmywarce oraz być wygodny w codziennym użytkowaniu, dlatego sięgaj po nieco grubsze filiżanki i solidny, wygodny dzbanek. Dzięki temu serwis do herbaty posłuży Ci podczas rodzinnych posiłków.

Serwis do herbaty – piękna ozdoba

Korzystanie z serwisu planujesz tylko podczas szczególnych okazji, a jednocześnie interesujesz się tematyką aranżacji wnętrz? Wykorzystaj serwis do herbaty również jako ozdobę Twojego salonu. Piękne filiżanki mogą być wyeksponowane w ten sposób, by przyciągać uwagę lub tworzyć spójne tło dla innych elementów dekoracyjnych. Nie musisz inwestować w specjalny przeszklony kredens – coraz częściej serwisy spotyka się również na zdobionych tacach lub jako element wyposażenia barku. Do tradycyjnie urządzonych wnętrz z pewnością pasować będzie serwis z delikatnymi srebrnymi lub złotymi zdobieniami. A może kochasz róże i chcesz wykorzystać serwis do eksponowania piękna tych kwiatów? Postaw na delikatny, wspaniale zdobiony serwis do herbaty.